Konferans

En güncel konuların tartışılacağı zengin içerik ve paylaşımlarla dolu konferans ve panelleri sakın kaçırmayın.

Aliye Göçer

Aliye Göçer

Aliye Göçer 1990 yılında Konya’da doğdu.

İlk-Orta ve Lise eğitimini Konya’da tamamladı.

2007-2011 yılları arasında Gazi Üniversitesi Mimarlık bölümünde eğitim görerek, mezun oldu.

Aynı yıl Ankara’da, Ercan Çoban Mimarlık’ta 3 yıl dizayn ofis mimarı olarak birçok hastane, konut, ofis ve eğitim kompleks projelerinde görev aldı. Burada çalıştığı süre zarfında, katılınan mimari proje yarışmalarında ekip olarak, birer adet 2.lik ve 3.lük, ikişer adet ise mansiyon ödülü aldı.

2013 yılında Ankara’da Mono Mimarlık’ta 1 yıl dizayn ofis mimarı olarak çeşitli konut projelerinde görev alarak, ekip olarak katılınan mimari proje yarışmasında 3. lük ödülü aldı.

2014-2019 yılları arasında, Rönesans Holding bünyesindeki Rönesans Medikal İnşaat’ta, Bim Sorumlusu olarak görev yaptı. Büyük ölçekli şehir hastaneleri projelerinin bim süreçlerini yönetti. Bim sistem adaptasyonuna yönelik şirket içi eğitim, sunum ve farkındalık oturumları yürüttü. Aynı zamanda, sanal gerçeklik uygulamaları ve model ilişkisinin, mekan tasarımına olan etkisini test etme imkanı bularak, sanal prototip modeller üzerinden tasarım sürecine destek verdi.

Odtü _ IACES  topluluğunun organizasyonunda gerçekleşen CESummit’18 etkinliğindeki sempozyumda Sanal Gerçeklik Uygulamaları konusu ile ve Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde, İnşaat Teknolojilerinde Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik kavramlarının yeri ve örnekleri hakkında oturum yöneterek konuşmacı oldu.

2019 yılından bu yana, yolu buildingsmart Türkiye ve Bimfili ekibiyle kesişerek, bim farkındalığını artırmak için büyük özveriyle çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda “bimdiary” sosyal platformunu kurmuştur.

İyi derecede bim yazılımlarını kullanabilmekte aynı zamanda bim standartlarının Türkiye’de uygulanabilirliği üzerine Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisans tezi yürütmektedir.

2019 Nisan ayından itibaren bim adaptasyonunu bünyelerinde sağlamak isteyen farklı ölçekli sektör firmalarına, bireysel eğitim ve danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Anıl Bayburtluoğlu

Anıl Bayburtluoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünü mezunudur ve aynı üniversitenin Bilgisayar Ortamında Mimarlık Yüksek Lisans bölümünde eğitimine devam etmiştir. Lise yıllarında başladığı 3 boyutlu modelleme ve animasyon işlerine Üniversitede de devam etmiştir. Üniversite sonrası bir süre medya sektöründe çalıştıktan sonra, küçük ölçekli mimarlık şirketlerinde ve ardından TAV İnşaat bünyesinde BIM departmanının kurulmasında görev almıştır. Sonrasında ortağı Onur Erinç ile kurduğu COMAS Ltd. şirketi ile büyük ölçekli projelerde BIM uygulamaları gerçekleştirmiş, karşılaşılan çeşitli sorunları yazılım ve yapay zekâ yöntemleri ile çözülmesini sağlamıştır. Kurulduğu 2017 yılından bu yana 8 ülkede 15 büyük projede hizmet vermiş COMAS Ltd. ortaklığında çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Ayşenur Bölükbaşı Turgut

Ayşenur Bölükbaşı Turgut

2002 Yılında Atatürk Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden mezun oldu. 2002-2006 yıllarında Taksim Talimhane Yayalaştırma projesinde görev aldı.

Peyzaj projeleri yönetiminde bulunarak birikim ve tecrübe kazandı. İnsanlara ve çevreye pozitif etkisi olan, öncü ve örnek nitelikte, yüksek verimlilikte, sağlıklı ve işlevsel, uzun ömürlü ve eskimeyen yaşam alanlarını tasarlamayı amaçlayarak 2006 yılında ABT Tasarım Şirketini kurdu.

Özgün bir mimari oluşturmak için değil, aynı zamanda projenin optimizasyonunu sağlamak üzere doğru malzeme seçimi ile akıllı üretim metodları ve detay çözümleri geliştirmek için çalışma ve araştırmalar yaparak yenilikçi projeler gerçekleştirmektedir.

2018-2020 Peyzaj mimarları odası yönetim kurulunda görev adı. Erişebilirlik komisyonunu çalışmalarını yürüttü.

2019 yılında Plant Ödülleri, Kamusal Alan Kampüs Uygulamaları Peyzaj Projesi ödülünü aldı.

Acıbadem Millet Bahçesi, Pendik Hızlı Tren İstasyonu ve Çevresi,Tuzla Garden suit ,gibi birçok proje imzasını taşımaktadır.

Cenk Çeşmeli

Cenk Çeşmeli

1989 yılında Fethiye’de doğdu. 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde lisans eğitimini fakülte ve bölüm birincisi olarak tamamladı. Aynı bölümde yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. 2010-2014 yılları arasında Han Tümertekin ve Mimarlar Tasarım, Çinici Mimarlık ve Bütüner mimarlık ofislerinde stajyer ve mimar olarak çeşitli tasarım ve uygulama projelerinde yer aldı. 2014’ten bu yana serbest mimarlık faaliyetlerini kurucusu olduğu Stüdyo501 Mimarlık bünyesinde sürdürmektedir. Katıldığı bölgesel ve ulusal mimari proje yarışmalarında 4’ü birincilik olmak üzere çeşitli ödülleri bulunmaktadır.

Cenk Erkoçoğlu

Cenk Erkoçoğlu

1984 yılında Ankara’da doğdu, Mimarlık Eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünde, 2008 yılında tamamladı. Bir süre Onbir41 mimarlık firmasında çalıştıktan sonra A Tasarım Mimarlık ekibine 2013 yılında katıldı. BIM tabanlı programların kullanılması ve BIM standartlarının hazırlanmasında görev aldı. Başlıca yürüttüğü projeler arasında KPF firmasıyla işbirliği ile yürütülen IUFM Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü yer almaktadır. Projelerin konseptinden başlayarak tüm aşamalarında görev alan Erkoçoğlu, halen A Tasarım Grup 1 Proje ve BIM Yöneticiliği görevini sürdürmektedir.

Didem Altun

Didem Altun

1979’da İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2000 yılında lisans, 2003 yılında yüksek lisans, 2010 yılında doktora derecelerini; 2013 yılında doçentlik ünvanı aldı. 2001 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Bina Bilgisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Biyomimetik, biyotasarım, bilim ve mimarlık ilişkisi konuları başta olmak üzere; modern mimarlık ve İzmir’de mimarlık pratiği konularında lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersleri, yayınları, çeşitli yarışmalarda ödülleri ve bilimsel projeleri bulunmaktadır. “Türkiye Biyotasarım Takımı”nın (TBT) kurucu üyesidir. Ekibin, biyoesinlenmeli tasarıma ilişkin 2016 yılından bu yana yürüttüğü çok sayıda biyotasarım atölyesi, seminer, konferans, eğitim, Tübitak projesi ve yarışmalarda aktif olarak çalışmaktadır.

Emel Balcı

Emel Balcı

Yüksek Mimar Emel BALCI, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünü derece ile bitirdikten sonra yüksek lisansı yine aynı üniversitede Yapı Kürsüsünde tamamladı. 3 yıl  inşaat ve mimarlık firmalarında çalıştıktan sonra kısa bir süre Amerika’da Newyork ve Boston’da Business English eğitimi aldı. Türkiye’ye dönüşü sonrası aile şirketlerinde önemli projelere imza atan Emel BALCI, 2010 yılında tek başına iş hayatına devam etme kararı alıp ML Mimarlık Dekorasyon markasını yarattı. İç mimari planlama, proje, tasarım ve uygulama hizmeti veren Emel BALCI, ML Mimarlık markasıyla 3 yıl önce trendine öncülük ettiği “TOUCHING” yani “Mimari Dokunuş” yöntemi ile büyüme ve bilinilirlik ivmesini yükselterek çalışmalarına devam etti.

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesinde dönemsel Öğretim Görevlisi olarak dersler de veren Yüksek Mimar Emel Balcı, Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencileri ile deneyimlerini ve bilgilerini tasarım ve proje derslerinde paylaşmaya devam etmektedir.

Fatih Erduman

Fatih Erduman

Lisans eğitimini, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde 1997 yılında tamamladı. Yine aynı fakültede yüksek lisans eğitimini Bina Bilgisi Ana Bilim Dalı’nda 2000 yılında tamamladı. Ulusal olarak düzenlenen çeşitli mimari ve kentsel tasarım proje yarışmalarında jüri üyelikleri ve ödülleri bulunmaktadır. UIA 2005 İstanbul Kongre Vadisi Mimari Proje yarışmasında birincilik, Bitlis Merkez Hükümet Konağı Mimari Proje yarışmasında üçüncülük, Beylikdüzü Cemevi Mimari Proje yarışmasında satınalma ödülleri almıştır. 2010 yılından itibaren VEN Mimarlık Ankara ofisinde tasarım ve uygulama projelerinin hazırlanmasında liderlik yapmaktadır.

Hasan Burak Çavka

Hasan Burak Çavka

Dr. Öğr. Üyesi Hasan Burak ÇAVKA

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. On yedi sene geçirdiği Vancouver Kanada da tasarım, inşaat ve danışmanlık firmalarında görev aldı. Vancouver’da The University of British Columbia da İnşaat Mühendisliği Bölümü’ nde Proje ve İnşaat Yönetimi dalında yüksek lisans ve doktorasını Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) nin yapı yaşam döngüsünde kullanım alanları üzerine yaptı. Tesis yönetiminde BIM kullanımı alanında uzmanlaştı. 2018 yılında Türkiye’ ye dönmeden önce iki sene boyunca multidisipliner tasarım firması DIALOG’ un Vancouver stüdyosunda Tasarım Teknolojileri Uzmanı/ BIM Yöneticisi olarak görev aldı. 2018 den beri Yaşar Üniversitesi’nde Mimarlık Bölümü’nde doktor öğretim üyesi olarak görev yapmakta.

Hasan Okan Çetin

Hasan Okan Çetin

1980 yılında Ankara’da doğdu. 2003 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü lisans eğitimini fakültede ve bölümünde birinci olarak tamamladı.  2003 – 2004 yılları arasında Penta ve Artı Tasarım mimarlık ofislerinde çalıştı. 2004 yılında ODTÜ Yüksek Lisans Öğrencileri Komitesi Başkan Yardımcısı seçildi. 2006 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde “Mimari Tasarım Temellerinin Film Yapımı ile Karşılaştırılması” başlıklı tezi ile yüksek lisans çalışmasını tamamladı. 2004 – 2007 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak  çeşitli çalışmalar yaptı. 2006 – 2015 yılları arasında şirket ve proje yöneticiliği görevlerinde bulundu. Mimari proje ve grafik tasarım alanlarında çalışmalar yaptı, mimari yarışmalara katıldı ve çeşitli ödüller kazandı. 2008 yılından beri ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmakta, 2013 yılından itibarense kurucu ortağı olduğu SMAG Mimarlık (Studio for Media, Architecture and Graphic) ile mimarlık ve grafik tasarım pratiğine devam etmektedir. Tasarım sürecindeki sayısal ilişkiler ve mimari sunum pratikleri özel ilgi alanlarıdır.

Kirsten Less

Kirsten Less

Kirsten is a highly accomplished architect with over 25 years’ experience in strategic planning, urban design and regeneration in sensitive environments. She is a collaborative design leader who brings insight and experience to the development of large-scale project in the sport, arts and culture sectors.

On top of her design work, Kirsten also acts as the managing partner for Grimshaw’s London office, overseeing the development of the studio as it continues to grow.

Kirsten’s work has been acknowledged for its subtle response to place and its unique expressive and material qualities. She champions Grimshaw’s women in architecture programme, and in 2014, she was shortlisted for the AJ Woman Architect of the Year award.

Mert Eyiler

Mert Eyiler

Antalya’ya doğdu. Mimarlık eğitimine 1991’de Anadolu Üniversitesi’nde başladı. 1995’te İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. 1997’de Mimar Sinan Üniversitesi Yapı Bilgisi kürsüsünden Yüksek Lisans derecesini aldı. 2000’de Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Ortamında Mimarlık doktora programına başladı, ancak tamamlamadı. 2002’de mimarlık dışında konuşmalar(?)’ı tasarladı. 2004′te, Yaşam Çevresi ve Proje Fikir Sunumu dallarında Ulusal Mimarlık Ödülleri’ne aday gösterildi. Okul sonrası mimarlık eğitimi için 1996-2004 yılları arasında Nevzat Sayın ile çalıştı. NSMH için üretti. 2006’da “ev” bir mimarlık sergisinin ve 2007’de X. İstanbul Bienali için, StüdyoKahem -Masum bir Eylem projesi için- ile ‘Bugünün Ütopyası, Geçmişin Gerçeği’ oluşuşuna katkı sağladı/üretti… 2009’da İstanbul Mimarlar Odası Kent düşleri Atölyesi kapsamında Tepebaşı için LUSID çalışmasına katıldı. 2010 yılında “Architectural Design” dergisinde “Transforming Turkey: Eight Emerging Practices” adlı makalede, Türkiye coğrafyasında öne çıkan ilk sekiz ekip arasında gösterildi. 2012 yılında Arkitera Genç Mimar Ödülünü aldı. 2014’te 10X’i yayinladi. 2016’da the European Architecture Center tarafindan, 40 yaş alti 40 mimar seckisine deger goruldu…ve Londra’ya adim atti.. Istanbul’da ve Londra’da çalisiyor / yasiyor / uretiyor //.. (https://youtu.be/29glsrdN82w)

Mert Uslu

Mert Uslu

1984 yılında Sarıkamış’ta doğdu. 2002 yılında 9 Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’ne giren Mert Uslu; mimarlık eğitimi sürecinde Archiprix 2007 yarışmasında teşvik ödülü, Prosteel 2007 yarışmasında mansiyon ödülü ve Tolga Aksel Bitirme Projesi Yarışması’nda birincilik ödülü almıştır. 2011 yılında mimarlık ve şehircilik adına farklı kararlar alabilmek ve mesleki pratik konusunda gelişmek ve geliştirmek adına, Mert Uslu Mimarlık İnşaat Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu. Mimarlık söylem ve uygulama pratiği bağlamında devingenliği arttıran mimari yarışmalara da katılım gösteren ve çeşitli ödülleri olan Mert Uslu; tasarım ve uygulama çalışmalarının yanı sıra proje bazlı danışmanlık, koordinatörlük ve şantiye uygulamalarında çözüm odaklı yaklaşımlar üzerine de hizmet vermektedir.

Murat Duru

Murat Duru

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden mezun oldu. İstanbul’da ve Azerbaycan‘da, içinde ARUP ve DİA Holding’in de bulunduğu çeşitli uluslararası firmaların büyük çaplı projelerinde, mimarlıktan tasarım ofisi müdürlüğüne kadar farklı pozisyonlarda görev aldı. Üç boyutlu modelleme, BIM ve BIM yönetimi onularında kendini geliştirdi. BIM tabanlı proje yöneticiliğiyle geçen iki yıldan sonra, 2015’te DOLMEN YAPI’ yı kurdu.

Nurgül Yardım Meriçliler

Nurgül Yardım Meriçliler

Nurgul, Anylab’in kurucusu ve anylabTALKS podcastinin sunucusudur. ODTÜ Mimarlık lisansı üzerine İTÜ Kentsel Tasarım yüksek lisansını tamamlamıştır. Kariyerine EAA’da başlayan Nurgul, 6 yıl BKA’da mimar ve iletişim koordinatörü olarak görev aldı. Şu anda Bilgi Üniversitesi İletişim Bilimleri Bölümünde doktora araştırmasına devam etmektedir.

Noyan Vural

Noyan Vural

Noyan Umur Vural, İzmir’de doğdu.Doğu Akdeniz Üniversitesi, Mimarlık Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu. Mezuniyeti sonrasında, 2 yıl Yalçın Kezer (Modulart) sonrasında Adnan Turan (META Design) yanında çeşitli tasarım ve uygulama projelerinde aktif olarak rol aldı. Mesleki açıdan yeterli deneyimi kazandıktan sonra, mimari tasarım ve uygulama hizmetlerinin yanında, iç mimari cephe iyileştirme ve kentsel tasarım çalışmalarını bir isim altında toplamaya karar vererek 2008’te Noyan Vural Mimarlık’ ı kurdu. Noyan Umur Vural gerçekleştirdiği konsept projeler ile birçok dergiye konu olmuştur. İlk olarak Archiworld Dergisinde tasarlamış olduğu 2 projesi ile ardından derginin 242. Sayısında “Ayın Mimarı” köşesine seçilerek yayınlandı. Genç Mimar Röportajı ile Ege Mimarlık Dergisine konuk olmuştur ve yine Ege mimarlık Dergisinde makalesi yayınlanmıştır. Yapı Dergisinin 412. Sayısında mevcut projeleri ile beraber yayınlandı. Ege Mimarlık Dergisinde. 2015-2016 periyodunda İtalya, Como şehirine davet edilerek “A design Awar Architecture,Building and Structure Design Category” ödülüne layık görüldü. 2012 yılında başlayarak 2 yıl süresince İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesinin tasarım stüdyo derselerinde mesleki deneyimlerini ve kazançlarını öğretmek ve birikimlerini paylaşmak adına öğretim görevlisi olarak yer aldı.

Orçun Ersan

Orçun Ersan

Orçun Ersan, 2002 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl ACE Mimarlık Ofisi’ne ortak olmuştur. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde yüksek lisans çalışmaları yapmıştır. TMMOB komisyonlarına aktif olarak katılmış, TSMD 12. dönem yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır. Çeşitli yarışmalarda dereceleri olan Ersan, D-8 Projesi ile 2010 yılında proje dalında Ulusal Mimarlık Ödülü’ne, 2013 yılında ise Ersan Evi Projesi ile Mies van der Rohe Ödülü’ne aday gösterilmiştir. “Konu Konut” kitabının editörlüğünü yapmış, “‘con temporary’ mostra di architettura mimarlık” sergisini düzenlemiş, “Despite / Rağmen: Ankara’daki Genç Mimarlık Ofisleri Üzerine Genel Bir Bakış” sergisine katılmıştır. Bununla birlikte, ACE Mimarlık’ın 30 yılı aşkın geçmişinin sergilendiği “Patika 30+” ACE Mimarlık 30. Yıl sergisini düzenlemiş, TSMD işbirliğinde gerçekleştirilen pek çok sergiye de projeleri ile katılmıştır. Prota işbirliğinde düzenlenen BIM konulu etkinliklerde çok sayıda konuşma yapan Ersan, “International Symposium On Advancements in Information Sciences and Techonologies (Montenegro)” isimli sempozyuma konuşmacı olarak katılım göstermiştir. Çeşitli yarışmalarda jüri üyeliği yapan Orçun Ersan, Başkent Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde 2016-2018 yılları arasında 4. sınıf stüdyo hocası olarak ders vermiştir. Şu an halen mesleki faaliyetlerine ACE Mimarlık Mühendislik Müşavirlik Limited Şirketin’de kurucu ortak olarak devam etmektedir.

Orhan Ersan

Orhan Ersan

1982 yılında Manisa’nın Alaşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini burada tamamladı.2003 yılında S.D.Ü. Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2003-2006 yılları arasında D.E.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Bina Bilgisi Ana Bilim Dal’ında ” Tüketim Toplumunda Mekansal Örgütlenme,Alışveriş Merkezleri Üzerine Bir İnceleme” isimli yüksek lisans tezini tamamladı. Mezun olduktan sonra İzmir’de çeşitli mimarlık bürolarında çalıştı, 2005 yılında Deniz Dokgöz ve Ferhat Hacıalibeyoğlu ile birlikte İkiartıbir Mimarlık bürosunu kurdu. İkiartıbir Mimarlık bünyesinde katılmış olduğu ulusal mimari proje yarışmalarında 11’i birincilik olmak üzere 33 ödül aldı. İzmir Mimarlık Merkezi, Kadirli Belediye Hizmet Binası ve Kültür Merkezi, DEÜ Doğu Kapısı, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi, Mezitli Belediye Hizmet Binası gibi yapıları inşa edildi. 2006’dan bu yana D.E.Ü., Yaşar Ün., İYTE ‘de mimari proje stüdyoları yürütmekte, ayrıca davetli olarak proje jürilerine katılmaktadır. Yarışmalar üzerine düzenlenen çeşitli ulusal sempozyum, çalıştay ve panellere davetli konuşmacı olarak katıldı, yarışmalar pratiği ile ilgili olarak bildiriler ve makaleler hazırladı.

Seher Ergül

Seher Ergül

Kocaeli Üniversitesi’nden birincilikle mezun oldu. İlk yüksek lisansını İTÜ’de Deprem Mühendisliği üzerine ikincisini Boğaziçi Üniversitesi‘nde Executive MBA üzerine yaptı. Venezuela, Dubai ve İstanbul’daki bir çok uluslararası projede inşaat mühendisi ve takım lideri olarak çalıştı. Taşıyıcı sistem analizleri, BIM ve analiz – BIM otomasyonu üzerine kendini geliştirdi. Yapısal sistemler BIM koordinatörü olarak geçen iki yılın ardından, 2015’te DOLMEN YAPI’ yı kurdu.

Tankut Mülayimsi

Tankut Mülayimsi

20.08.1979 , İstanbul’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini  sırası ile Ata Koleji , İSTEK Tarabya Kemal Atatürk Lisesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatla Fakültesi İç Mimarlık bölümünde tamamlayan Tankut Mülayimsi , daha sonra iş hayatına yön verecek ve farklı açılardan konulara bakmasına yardımcı olacak Yüksek Lisansını (Exe.Mba) L.A. Preston da tamamladı.

İş hayatına ilk adımı VKS inşaat bünyesinde iç mimar olarak atan Mülayimsi , akabinde BMS, USER Corp. ve Fairouz Grup ile yurtiçi ve yurtdışı pek çok projede iç mimar , mimari satın alma ve proje yönetimi gibi görevler aldı.

2008 yılında Nurus A.Ş. bünyesinde göreve başlaması ile ofis mobilyası ve çalışma alanları konusunda uzmanlaşmaya kadar ilerleyecek bir yola çıktı. Nurus A.Ş. de Yurtiçi Kurumsal satış departmanında başlayan yolculuğu  Ortadoğu – Türki Cumhuriyetler İş Geliştirme ve Satış Yöneticiliğini ne kadar ilerleyerek 2013 yılına kadar sürdü.

2016 yılına kadar yerli ve yabancı mobilya markalarının ülkemizde satış müdürlüğü görevini yürüten Mülayimsi , bu tarihte TT&M Design Consultant markasını oluşturarak , çalışma alanlarını yeni nesil ürünler ile tanıştırdı. Firma bünyesinde hali hazırda yedisi İtalyan olmak üzere , Kanadalı ve İspanyol  firmaları da barındıran bir çok firmanın bölgedeki elçisi konumunda. Aynı zamanda Herman Miller ve Poltrona Frau gibi markaların Türkiye temsilcisi olan BMS Mobilyanın ve Archistanbul Mimarlık Firmalarının İş Geliştirme Danışmanlığını yürütmektedir.

Satış konusundaki tecrübeleri , onu satışı destekleyecek özel konulara yönlendirdi. Malzeme , Akustik ve ergonomi üzerine araştırmalar ve yayınlar hazırladı. Bu birikimleri,  üniversitelerde Sertifika Programları , konuk jüri görevleri alarak gelecek dönemlere aktardı ve aktarmaya devam ediyor.

‘’Hiyerarşik Ergonomi’’ adında bir kitabı 2020 da yayınlanacak.

Tuğberk Cem Kuranel

Tuğberk Cem Kuranel

1991 yılında Ankara’da doğdu, Mimarlık eğitimini İzzet Baysal Üniversitesi Mimarlık Bölümünde, 2014 yılında tamamladı. Aynı yıl A Tasarım Mimarlık ekibine katıldı. BIM tabanlı programların kullanılması ve BIM süreçleri ile yürütülen projelerde görev aldı. Projelerin konseptinden başlayarak tüm aşamalarında görev alan Kuranel, halen A Tasarım Mimarlık’ta Grup 1 ekibinde Proje Yöneticiliği görevini sürdürmektedir.